Alice Pušťa Tvarůžková

Mou prací, láskou i potěšením je zprostředkovávat cestu k sobě a svému tělu. Také propojovat, ladit, dotýkat se, harmonizovat, hledat rovnováhu a soulad. Tvořit bezpečný prostor pro setkání se sebou i ostatními. Podporovat lidskou sounáležitost a soudržnost v kruhu. Objevovat skryté a vynášet to napovrch. Kotvit se ve vnitřním prostoru Klidu a Ticha.

Co takhle jóga, relaxace, nebo tanec on-line?

Vytvořila jsem pro vás několik on-line cvičení, která si můžete procházet v klidu a pohodlí domova, na cestách, nebo na chalupě.

Jógové pobyty
u moře, nebo oceánu

Přijměte pozvání, které slaně voní po moři a hřeje jako letní slunce. Vydejte se klidně s celou rodinou na dovolenou u moře v rytmu jógy.

Jóga. Je tu pro každého?

Říkám ano. Jóga mě vede ke zkoumání hlubin a principů obsažených nejen v lidském těle, ale i v naší mysli. 

Pokud se jakéhokoli principu či zákonu dotkneme, ladí ve všech rovinách. Fyzické, emocionální, mentální i energetické. Učit druhé pro mě znamená předávat to, co objevuji a zažívám, čeho se dotýkám. 

Nemůžeme učit nic jiného než to, kým jsme. Jsem vděčná za to, že existují ti, kteří přijímají to, co jim v pokoře z hloubi sebe sama nabízím.

Děkuji za všechny ty krásné přítomné okamžiky zažité s vámi. Děkuji za smích a radost při našich setkáních.

Namasté.

Kalendář akcí pro rok 2024

Jógový pobyt s arteterapiíí a tancem

Srdečně vás zvu na májovou víkendovku na horách, kde se budeme vyjadřovat tancem

Jógový pobyt u moře – 1.turnus

Srdečně zvu sólo jogíny i celé rodiny s dětmi do Chorvatska na léty

Jógový pobyt u moře – 2.turnus

Srdečně zvu sólo jogíny i celé rodiny s dětmi do Chorvatska na léty

Jógový pobyt u moře 3.turnus

Tento turnus je určen pro dospělé a není zde zajištěn program pro děti.

Jak se vám líbí na lekcích a pobytech?

Děkuji za vaše reference a za vaše milá slova. Namasté.

Namasté, zdravím vás

Jsem Alice Pušťa Tvarůžková

Pohyb, kreativita a hluboký prožitek mě tvarovaly odmalička. Od tance, který je mou láskou, potřebou i přirozeností dodnes, jsem se přesunula k fyzickému divadlu, kde tělem vyjadřujete příběh, aniž byste k tomu potřebovali slova. Herecké zkušenosti mě přivedly k výuce jevištního pohybu na hereckých školách a také k pohybové spolupráci na divadelních inscenacích.

Porozumění tělu mě vedlo k objevování a výzkumu různých pohybových technik a já se stala lektorkou a jsem jí už víc jak 27 let.

Jóga se mě dotkla před 31 lety a její otisk je stále živý a sílí. Jóga je pro mě návodem, jak kvalitně a harmonicky žít, ukazatelem, podněcovatelem, inspirátorem, vzorem, cestou. Jóga je dechem, přítomností, spočinutím, spojením, sjednocením. Je plným a probuzeným vědomím, bdělostí, pozorností, disciplínou i sebekontrolou, ponořením i vzlétnutím. Jóga prostě je a je to dobře. Zprostředkovávat ostatním cestu k joze je pro mě jako být světlonošem. Ukazovat cestu pokorně a jednoduše skrze svoje bytí.

A jsem ráda, že jde přede mnou mnoho zářivějších světel a učitelů. Přeju vám, ať toho svého potkáte i vy.

Často kladené otázky

Jóga je vhodná pro každého bez rozdílu věku, pro děti, maminky, táty, dospělé i prarodiče, do konce i pro lidi s fyzickým omezením. Jóga je v současnosti velmi často doporučovaná lékaři v rámci vyvážené rehabilitace. Pracuje totiž s dechem, držením těla (posturou), silou i flexibilitou těla a také s myslí. Každou pozici mohu jako lektorka přizpůsobit danému jednotlivci na míru dle jeho zdravotního stavu, proporcionality i fyzických možností.

Rozhodně ano. Hormonální jóga byla vytvořena právě za tímto účelem. Projít menopauzou bez nepříjemných vedlejších účinků a taky zvýšit a harmonizovat hladinu hormonů v těle je jeden z největších užitků hormonální jógy.

Některé ano, některé ne. Pobyty u moře jsem vytvořila přímo pro rodiny s dětmi a dokonce na nich mají děti i svůj dětský program, právě když jsou dospělí na joze. Na víkendové pobyty mohou jezdit spíše teenageři, které zajímá pohyb, jóga, běžky či turistika. Ale jsem otevřená jakémukoli zvídavému dítěti, které by chtělo strávit čas ve skupině dospělých a hrát si s nimi.

Ano na pobytech u moře je započítaná i doprava busem, ubytování a veganská polopenze. Pokud chcete jet po vlastní ose autem a ušetřit, i to je možné. Cesta busem na místo není podmínkou. Na víkendovkách je v ceně zahrnuto ubytování, program a jídlo 3x denně.

Ať vám příští pobyt
u moře s jógou neuplave...

Chcete dostávat novinky o tom, co chystám? Nechte mi zde svůj e-mail a já vám napíšu. Slibuji, že nepůjde o žádné otravné spamy.