Hormonální jóga

Je mým velikým  potěšením sdílet s vámi nádhernou a účinnou techniku hormonální jógové terapie, kterou vytvořila Brazilka Dinah Rodrigues.( Letos jí bylo 96 let  a je stále plná energie.) Hormonální jóga vám přinese vitalitu, krásu, ženskost a zdraví. Působí v rovině fyziologické, emocionální, mentální i energetické a protože řeší účinně i zdravotní problémy, má právo nazývat se skutečnou terapií. Tato série cviků působí na žlázy s vnitřní sekrecí produkující ženské hormony, zvyšuje jejich hladinu v těle a harmonizuje ji. Pomáhá léčit neplodnost, PMS, polycystické vaječníky, hypofunkci štítné žlázy, zbavuje nepříjemných příznaků menopauzy, harmonizuje lunární cyklus i emoční rovinu. Zlepšuje trávení, kvalitu vlasů i pleti. Cvičení je vhodné pro úplné začátečnice, které nemají zkušenost s jógou a je doporučeno pro ženy od 35  až do 100 let, případně pro mladší ženy s hormonálními problémy.

Přijďte objevit a prožít svoji ženskost.

„Alice, Alička, Puštík. Pokorná žena, která vás naučí tuhle skvělou metodu hormonální jógy, ze které jsem nadšena. Sestava vám každý den zabere tak 30 minut a pokud si připadáte jako mrtvolka, po tomhle cvičení rozhodně ožijete. Pulsující dech, který musíte při cvičení používat, vám rozproudí krev i energii a budete mít chuť na všechno, včetně vašeho partnera. Díky téhle metodě si svoje ženství více užijete a Alice vás tím vším krásně provede. Je to totiž žena s talentem, která se umí naladit na druhé a nikdy od ní neodejdete s prázdnou.“

Eva Vrbková, herečka/zpěvačka

INDIKACE HJT

všechny ženy nad 35 let

mladé dívky s hormonálními problémy (polycystické vaječníky, problémy s menstruací)

ženy s předepsanou hormonální substituční léčbou

neplodnost

ženy s nízkým libidem

malé myomy

nepatrná mírná endometrioza

hypothyreoza, hyperthyreoza, Hašimotův syndrom

nepravidelná či bolestivá menstruace, premenstruační syndrom

kolísavá nálada, rozladěnost, podrážděnost

migrény

panický syndrom, deprese

syndrom karpálního tunelu

KONTRAINDIKACE HJT

těhotenství  a menstruace
pokročilá či akutní endometrioza
velké myomy
všechny rakoviny související s hormony (hormonálně podmíněná rakovina prsu aj.)
pokročilá osteoporoza
psychiatrická diagnóza
nediagnostikované břišní bolesti a při zánětu v dutině břišní
při akutních či závažných kardiovaskulárních onemocněních a po operaci srdce
během prvních tří měsíců po operaci v oblasti dutiny břišní
při závažných depresích vyžadujících léčbu

Je nutné předem konzultovat svůj zdravotní stav s lékařem a uvědomit ho o tom, že budete praktikovat hormonální jógu. Nevysazujte léky bez předchozí domluvy s lékařem.